Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

2021: Verestro inwestorem Sportigio - co to dla nas oznacza?

9 miesięcy temu | 16.12.2021, 17:20
2021: Verestro inwestorem Sportigio - co to dla nas oznacza?

Od lipca 2021 roku inwestorem Sportigio jest Verestro S.A. - polska firma z rodziny Mastercard, zajmująca się wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań płatniczych na świecie. Co to oznacza dla działań i kierunku rozwoju Sportigio?

To pierwszy, historyczny inwestor w spółce Sportigio. Świat bankowości i finansów spotyka się ze światem sportu, które wbrew pozorom mają ze sobą wiele wspólnego. Połączenie know-how obu firm przyniesie mnóstwo świetnych rozwiązań dla klubów i organizacji w Sportigio.

Verestro to dynamicznie rozwijająca się firma z branży Fintech as a service. Od 2011 roku dostarcza rozwiązania płatnicze i posiada status Platynowego Sprzedawcy Cyfrowych rozwiązań Mastercard, będącego jednocześnie udziałowcem w Verestro. Firma zatrudnia ponad 140 specjalistów w 4 biurach w Polsce, a także w Nowym Jorku, Sao Paulo oraz w Sofii.

Czytaj: Verestro inwestuje w spółkę Sportigio. Czego polski fintech szuka w branży sportowej? (cashless.pl)

Pierwsze efekty działań są już widoczne, a kolejne z pewnością zostaną ujawnione w 2022 roku. Opisujemy kilka przykładów - jak to wpływa realnie na kształt Sportigio, w aspekcie rozwoju firmy i naszych produktów. Z wielu realnie skorzystają nasi partnerzy i klienci

1. Szybkie i bezpieczne płatności

Verestro współpracuje z Mastercard i Visa, wdrażając od wielu lat płatności, łącznie na 22 rynkach. Dysponuje Certyfikatem Bezpieczeństwa danych w branży kart płatniczych - Poziom 1.

Płatności online to ważna forma uzyskiwania przychodu, również dla klubu sportowego.

– Ta inwestycja pozwala nam otworzyć się na coraz bardziej popularną branżę SportsTech. Działania online, wprowadzanie najlepszych i najwygodniejszych rozwiązań płatniczych dla klientów przyspieszą rozwój platformy Sportigio, a dla Verestro są szansą na wprowadzenie rozwiązań płatniczych w nowym segmencie – mówi Krzysztof Drzyzga, CEO Verestro SA.

2. Ekspansja międzynarodowa

Sportigio jest w podobnej sytuacji jak Verestro na początku swojej działalności (jeszcze jako uPaid sp. z o.o.). W Polsce nie ma zbyt silnej konkurencji, a na świecie jest coraz większa świadomość wagi takich rozwiązań IT.

Logiczne jest dla nas zatem, że już wkrótce rozpoczniemy ekspansję międzynarodową, mając za sobą wiele udanych case'ów w Polsce. To dla nas nic nowego. Jeszcze w 2019 roku działaliśmy stricte pod działalność międzynarodową - wyjeżdżaliśmy zresztą poszukiwać szans na stypendiach, na rynkach - Hiszpański, Chorwacki, Słoweński i Litewski. Poniżej filmik promocyjny z tego okresu.

3. Profesjonalizacja działań, najlepsze rozwiązania mobilne

Mamy dostęp do zespołu profesjonalistów i technologii używanej w Verestro i spółkach z nią powiązanych. Rodzi to też wiele możliwości - wprowadzanie nowych, wspólnych produktów.

Produkty Verestro od początku był kreowane jako "mobile first", czyli wg tej samej filozofii, którą wyznajemy w Sportigio. Bierzemy zatem przykład z najlepszych i podobnych nam.

4. Stablizacja i pewniejsza przyszłość

Od połowy roku mamy stałe miejsce w biurze w Warszawie, w części budynku Verestro, które wprowadziło się do niego na początku roku. To tylko jedna z korzyści i możliwości, które przyniosła nam umowa inwestycyjna.

W kilka miesięcy stworzyliśmy stabilny plan rozwoju, ustalając mierzalne cele na cały 2022 rok. Mając ukończony podstawowy produkt, wprowadzimy wiele innowacji, które mają szanse wznieść nasze rozwiązania i współprace na dużo wyższy poziom.

5. Otwarcie na biznes

– Pilotażowo wdrażamy naszą platformę w Verestro, co pomoże nam przekształcić ją w uniwersalny system. System Sportigio to rozwiązanie, które pozwala na łatwiejszą współpracę z klientem, gdzie komunikacja opiera się na wymianie dokumentacji, certyfikatów, diagramów i tym podobnych treści – mówi Mariusz Zwierzychowski, współzałożyciel Sportigio.

Planujemy poszerzenie profilu klienta, z czego mogą skorzystać również sponsorzy, zrzeszeni wokół organizacji sportowych.

Czytaj: Fintech Verestro wchodzi w branżę SportsTech. Inwestuje w startup Sportigio (fintek.pl)

Udostępnij