Legia Warszawa nawiązała współpracę ze Sportigio

Legia Warszawa nawiązała współpracę ze Sportigio

Legia podjęła współpracę ze startupem Sportigio. Na mocy podpisanej umowy oba podmioty będą współpracować przy projekcie skierowanym do studentów warszawskich uczelni.

Sportigio to startup rozwijający aplikację dla klubów sportowych. Rozwiązania Sportigio pomagają w angażowaniu fanów w świecie cyfrowym. Aplikacja cieszy się popularnością szczególnie w grupie wiekowej 18-30. Firma współpracuje z 50 klubami z różnych dyscyplin sportu, w tym między innymi z drużynami siatkarskiej Plus Ligi.Legia Warszawa to pierwszy klub z PKO BP Ekstraklasy, który nawiązał współpracę z tym startupem.

Jak podkreślają przedstawiciele stołecznego klubu, współpraca ze Sportigio to kolejny krok w rozwoju segmentu Fan Engagement.

Wspólne wartości i cel

Wiele czołowych klubów piłkarskich na świecie współpracuje ze startupami, czerpiąc z ich kreatywności i innowacyjności. Legia chce wyznaczać trendy w tym zakresie, a nawiązana współpraca z pewnością się do tego przyczyni. Ambicja, pasja i dążenie do dynamicznego rozwoju to wartości, które łączą nas i Sportigio. Jako Legia robimy wiele, by docierać do nowych kibiców. Wierzymy, że akcja prowadzona razem ze Sportigio przyczyni się do realizacji tego celu. Ten sezon traktujemy w tym kontekście jako swoisty okres przygotowawczy. W kolejnym nastąpi totalna ofensywa – mówi Marcin Herra, wiceprezes zarządzający w Legii Warszawa

Grywalizacja dla przyciągnięcia studentów

Projekt, o którym mowa to Legia Students Challenge. To aplikacja adresowana przede wszystkim do studentów, w której uczestnicy będą mogli brać udział w wyzwaniach. Te z kolei będą powiązane z realnymi wydarzeniami – meczami Legii. Założenia akcji, w tym mechanikę rywalizacji i poziomy nagród, opracowano przy współpracy klubu, Sportigio, a także samorządów studenckich Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Dzięki swojej aktywności użytkownik aplikacji będzie mógł korzystać ze zniżek i ofert specjalnych, a także wygrywać liczne nagrody.Jak podkreślają twórcy aplikacji, jej celem jest zainteresowanie Legią młodych ludzi, którzy wybrali Warszawę jako swoje miejsce studiów.

Ogromny potencjał grupy docelowej

To dla nas bardzo ważny projekt. Legia już dziś doskonale radzi sobie z budowaniem bazy kibiców i rozwijaniem ich zaangażowania. Liczymy, że aplikacja będzie w tym względzie dodatkowym bodźcem. Wspólnie z klubem zdiagnozowaliśmy kluczowe potrzeby, którym należy wyjść naprzeciw – mówi Marcin Zwierzychowski, współzałożyciel Sportigio.

Warszawa to drugie miasto w Europie pod względem liczby studentów. Nasza stolica ustępuje tylko Paryżowi. Lepsze poznanie klubu i samego miasta dzięki aplikacji ma stanowić drogę do przyciągnięcia nowych kibiców. A Legia chce skutecznie rywalizować o uwagę młodych odbiorców z innymi formami rozrywki dostępnymi w stolicy.