Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Jak kibice przyjęli e-bilety na zapleczu Superligi Kobiet? [MTS Żory]

9 miesięcy temu | 21.12.2021, 12:25
Jak kibice przyjęli e-bilety na zapleczu Superligi Kobiet? [MTS Żory]

MTS Żory to klub z aspiracjami awansu do PGNiG Superligi Kobiet - aktualny wicelider 1 Ligi. Są z nami od początku 2021 roku i chętnie wprowadzają nowości, a cyfryzacja to jeden z głównych filarów rozwoju klubu.

Rozpoczynamy cykl artykułów, pokazujący przykłady zastosowań naszych rozwiązań cyfrowych do rozwoju klubu. Jako pierwszy opisujemy MTS Żory i odważny krok, który przyniósł im wiele korzyści - wprowadzenie biletów online. Dlaczego odważny? Klub zrezygnował ze sprzedaży tradycyjnej i postawił tylko na dystrybucję online. 

Jak zaczęła się współpraca ze Sportigio?

Z MTS Żory współpracujemy od początku 2021 roku. Poniżej przedstawiamy wypowiedzi Daniela Asztemborskiego - menadżera MTS Żory, odpowiedzialnego w klubie za marketing i cyfryzację:  

Odświeżenie starej znajomości

- Na Sportigio dział marketingu naszego klubu natrafił całkiem przypadkiem w momencie kiedy poszukiwał nowych możliwości rozwoju cyfrowego dla naszego klubu.

- Tak więc szybkie odszukanie kontaktu do Sportigio... i tu kolejne zaskoczenie. Okazuje się, że pomysłodawcy cyfrowego świata to starzy znajomi sprzed wielu lat ze świata polskiego hokeja. Świat okazał się mniejszy niż mogło się wydawać.

- Szybki kontakt, wymiana kilku wiadomości, telefon i od razu działanie. Można by powiedzieć, że chemia w tym związku była od samego początku.

- Wspólna wizja sportu w nadchodzących latach, podobne pomysły. Czego chcieć więcej podczas współpracy.

Pierwsze WOW!

- MTS Żory był już znaną marką w świecie piłki ręcznej, ale nam to nie wystarczyło. Wiedzieliśmy, że aby przebić się do świadomości szerszej publiczności musimy działać nowocześnie i nieszablonowo.

- Zaczęło się skromnie od odświeżenia klubowej strony internetowej. I tu pierwsze WOW wśród odbiorców. Okazało się, że dla większości MTS Żory stał się niejako marką PREMIUM, tylko dlatego że został ładnie opakowany.

Aż chce się pracować. Każdy może być Administratorem

- Do tej pory większość paneli administracyjnych, na których dane było pracować naszym pracownikom nie było do końca intuicyjnych.

- Tu dostaliśmy narzędzie, które już samym swoim wyglądem sprawiało, że chciało się pracować. Przejrzyste, intuicyjne i łatwe w obsłudze.

- Wiemy, że ktokolwiek nie dostanie misji wstawienia nowego posta, czy wprowadzenia wyniku zakończonego właśnie spotkania, na pewno nie będzie miał z tym problemu.

- Już nie jest tak, że tylko wyszkolona osoba może być administratorem klubowej strony.

Nowy etap: wprowadzamy bilety!

- Ostatni rok był bardzo intensywny dla całej rodziny SPORTIGIO. Jedne rzeczy takie jak główny slider strony szybko przeszły do historii, a inne, takie jak moduł biletów nabrały kształtów.

- I to właśnie moduł biletów jest tym co w ostatnim czasie ucieszyło nas najbardziej. Dzięki niemu nie potrzebujemy osobnych firm czy aplikacji by sprzedawać bilety na nasze mecze.

Jak działa moduł biletów?

- Nasi kibice w szybki i łatwy sposób mogą zakupić bilet i bezpiecznie za niego zapłacić, dzięki szybkim przelewom czy poprzez BLIK. Bardzo ważnym aspektem jest również fakt, że biletami zarządzamy sami ze swojego panelu administratora.

- Dziś w czasach pandemii COVID-19 ma to jeszcze większe znaczenie. Możemy z każdego miejsca w szybki sposób zmienić ilość dostępnych biletów czy zakończyć sprzedaż. Nie potrzebujemy już kontaktować się z zewnętrzną firmą i tracić cennego czasu na rozmowy telefoniczne czy emaile.

- Moduł biletowy od Sportigio to jeszcze jedno ułatwienie. Wystarczy smartfon i każdy pracownik może rozpocząć sprawdzanie biletów przed wejściem. To było bardzo proste.

2022 rokiem kolejnych innowacji

Ten rok dobiega końca, a my już mamy mnóstwo planów na 2022. Skupimy się na rozwoju systemów, które pomogą zarabiać online. Chodzi o udoskonalenie sklepu internetowego, a także wprowadzenie modułu lojalnościowego.

Dodatkowo wprowadzimy wiele nowości wraz ze Strefą Fana, która jest już w fazie ostatnich testów Beta. Poza tworzeniem bazy danych kibiców, kluby będą mogły uzyskać nowe dochody, wprowadzając do sprzedaży produkty cyfrowe.

Nie zapomnimy o sponsorach. Strefa Biznesu to kolejny moduł, który jest na naszej liście. Chcemy optymalizować procesy obsługi sponsorów, a także pomóc w ich pozyskiwaniu. Więcej informacji będziemy podawać na naszym blogu i w social mediach - zapraszamy!

Udostępnij