Sportigio nawiązało współpracę z Wisłą Kraków

Sportigio nawiązało współpracę z Wisłą Kraków

Wisła Kraków to klub, który stawia na rozwój na wielu polach. W zakresie cyfryzacji Białą Gwiazdę wspomagać będzie platforma Sportigio. Cieszymy się, że możemy tworzyć tak ambitny projekt. 

Sportigio od prawie 8 lat sukcesywnie działa w branży sport-tech. Naszym celem jest budowanie fan engagementu i wdrażanie nowych technologii do klubów sportowych. Misją firmy jest tworzenie społeczności klubowej poprzez cyfryzację i dawanie kibicom przestrzeni do wspólnej grywalizacji. W tym celu tworzymy platformę dla klubów, w ramach której otrzymują one dedykowane dla siebie produkty, jak chociażby stronę internetową.  

Dzięki mechanizmom grywalizacji stawiamy na wzmacnianie relacji na linii klub - kibice - sponsorzy. W obecnym sezonie wystartowały pierwsze FanApp, które zostały wdrożone w klubach z różnych dyscyplin sportu, jak chociażby z siatkarskiej PlusLigi (Projekt Warszawa). 

„To dla nas ogromna radość, że możemy uczestniczyć w budowie tak ambitnego projektu. Jestem pewien, że Wisła wyciśnie z niej to co najlepsze, a my przyczynimy się do wzrostu atrakcyjności biznesowej klubu czy też komunikacji z kibicami. Plany naszej współpracy są długofalowe. Nie bez znaczenia jest fakt, że Prezes Wisły doskonale czuje technologię i jej wartość, dzięki czemu mamy szansę na stworzenie czegoś unikalnego na globalną skalę. Projektując platformę Sportigio inspirowaliśmy się zawsze najlepszymi klubami piłkarskimi, m. in. Premiere League, La Ligi czy Bundesligi. Dzięki aktywnej współpracy ze strony klubu i profesjonalnemu podejściu do projektu Wisły Kraków - z pewnością skorzystają na tym obie strony” - powiedział Mariusz Zwierzychowski, współzałożyciel Sportigio.

„Zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę z firmą Sportigio z racji podobnej filozofii dotyczącej technologii i marketingu, bo są to obszary ogromnie ważne w rozwoju Klubu. Mamy nadzieję, że pierwsze efekty naszej współpracy będą widoczne dla kibiców już za kilka tygodni w postaci między innymi nowej strony internetowej” - powiedział Marcin Mucha, Dyrektor Marketingu TS Wisła Kraków SA.

Pierwszy efekt naszej współpracy z Białą Gwiazdą będzie można ujrzeć już niedługo, a będzie nim nowa strona internetowa krakowskiego klubu. Więcej szczegółów wkrótce.