Ile zyska Twój klub na dobrze zaprojektowanej stronie www?

Ile zyska Twój klub na dobrze zaprojektowanej stronie www?

Profesjonalnie stworzona i w pełni funkcjonalna strona internetowa klubu odgrywa kluczową rolę w codziennym zarządzaniu organizacji. Stanowi główne źródło informacji w przestrzeni cyfrowej dla kibiców, marketplace dla sponsorów oraz osób zainteresowanych współpracą. Zrozumienie realnych korzyści płynących z takiej strony może okazać się niezwykle wartościowe. 

Współczesne narzędzie zarządzania klubem

W dzisiejszych czasach rola strony internetowej w życiu klubu jest nieoceniona. Dzięki niej zarządzanie klubem staje się bardziej efektywne i dostępne. To nie tylko medium do przekazywania informacji, ale także potężne narzędzie do interakcji z kibicami i społecznością klubową. Możliwość publikowania aktualności, wyników meczów czy relacji z wydarzeń pozwala na bieżąco angażować fanów i budować więź z nimi.

Klubowa wizytówka dla szerokiego audytorium

Profesjonalnie zaprojektowana strona internetowa klubu stanowi wizytówkę w przestrzeni cyfrowej. Dostępna dla każdego, bez względu na lokalizację, staje się nie tylko miejscem dla kibiców, ale także punktem kontaktowym dla potencjalnych partnerów biznesowych, mediów i innych zainteresowanych stron. Wrażenie, jakie zostawi strona, może zadecydować o tym, czy nowi odwiedzający zechcą współpracować z klubem lub zaangażować się w wydarzenia wokół niego.

Niesamowicie ważne jest, aby twoja strona dobrze wyglądała na urządzeniach mobilnych. Statystyki pokazują, że zdecydowana większość odwiedzających wchodzi właśnie z telefonu. Na przykładzie jednego z naszych klientów - Wisły Kraków, zauważamy, że w pierwszym tygodniu od uruchomienia nowej strony www klubu, 75% wchodzących na nią użytkowników pochodziło z urządzeń mobilnych.

Zwiększenie ruchu

Strona klubu jest pierwszym miejscem, do którego fani, followersi i rywale udają się w poszukiwaniu najnowszych informacji, raportów pomeczowych czy statystyk.

Posiadanie bogatego contentu na stronie sprawia, że staje się ona atrakcyjniejsza i przyciąga większą liczbę odwiedzających, co może prowadzić do zwiększenia zasięgów w mediach społecznościowych oraz lepszego wykorzystania przestrzeni reklamowej, co z kolei może wpłynąć na przychody klubu.

Staraj się, aby na stronie internetowej treści pokazywały się regularnie, najlepiej każdego dnia. Przykładowy harmonogram publikacji dla klubu sportowego w tygodniu meczowym:

  • Poniedziałek: Podsumowanie minionego weekendu (np. wywiad po meczu, czy raport medyczny)
  • Wtorek: Tekst związany z klubem (np. sekcja kobiet, akademia, pracownicy)
  • Środa: Zapowiedź następnego meczu (z kim, kiedy, historia spotkań) + informacje o biletach
  • Czwartek: Z obozu rywala: analiza sobotniego przeciwnika
  • Piątek: Wywiad przed meczem / konferencja prasowa
  • Sobota (dzień meczu): Bieżąca komunikacja meczowa
  • Niedziela: Podsumowanie meczu / kulisy Przygotowany schemat tygodnia meczowego sprawi, że treści tworzy się bardzo szybko, a kibice będą zadowoleni z dostępu do najświeższych informacji.

Przyciągnij nowych sponsorów

Zwiększając ruch na stronie, klub staje się bardziej atrakcyjnym miejscem do ekspozycji dla potencjalnych sponsorów. Większa liczba śledzących klub może przyciągnąć nowe współprace, co przyczyni się do wzrostu przychodów klubu. Jednakże, aby zainteresować sponsorów, strona musi prezentować się profesjonalnie, być przejrzysta i pokazywać, że klub przykłada dużą wagę do zarządzania swoją stroną internetową.

Oto propozycje korzyści jakie możesz zaproponować sponsorom posiadając profesjonalną i czytelną stronę, chętnie odwiedzaną przez kibiców:

- zareklamuj się na naszej stronie aby zbudować długotrwałą więź z klientami, którzy będą postrzegać Twoją markę pozytywnie (pozytywny odbiór sponsorów sportu)

- dzięki nam dotrzesz do dopasowanej grupy klientów (wdrożona analityka na stronie)

- reklama na naszej stronie zapewni Twojej firmie dużą widoczność i dotarcie do zaangażowanej publiczności (dobra strona = więcej odwiedzin; wykorzystanie emocji)

Profesjonalne brandingowanie klubu

Strona internetowa jest doskonałym miejscem, aby pokazać spójny wizerunek klubu i umocnić jego markę. Poprzez odpowiednią szatę graficzną, kolory, logo i styl komunikacji, można budować rozpoznawalność wśród fanów i szerokiej publiczności. Profesjonalne brandingowanie sprawia, że klub staje się bardziej wiarygodny i przyciągający uwagę, co może przekonać potencjalnych sponsorów do współpracy.


Mimo, że powyższe strony zbudowane są w podobny sposób, kibic od razu widzi że jest na stronie internetowej swojego klubu dzięki identyfikacji wizualnej.

Nowe możliwości komunikacji z kibicami

Idąc dalej, warto zadbać o rozbudowanie strony i dołożyć konkretne narzędzia, które zapewnią unikalne możliwości interakcji z kibicami. Forum, komentarze, czy możliwość włączenia się do społeczności klubowej za pomocą grywalizacji pozwalają na zaangażowanie fanów na nowym poziomie. Kibice mogą dzielić się swoimi emocjami, opiniami czy pomysłami, a klub może aktywnie słuchać swojej społeczności i dostosować działania do ich oczekiwań. To owocna wymiana, która pozwala na budowanie lojalności i zaangażowania.

Dzięki aplikacji FanApp od Sportigio jesteś w stanie zapewnić odpowiedni fan engagement swoim kibicom. FanApp to miejsce, w którym fani przeżywają sportowe emocje po swojemu. Pozwól im być bliżej ulubionych zawodników, daj im możliwość wsparcia klubu i odkrycia świat korzyści. Dowiedz się więcej.

Podsumowanie

Dobrze zaprojektowana i funkcjonalna strona internetowa klubu to nie tylko wizytówka klubu w przestrzeni cyfrowej, ale również narzędzie, które może przynieść wiele korzyści. Stanowi główne źródło informacji dla kibiców, potencjalnych sponsorów oraz osób zainteresowanych współpracą. Jej wartość przejawia się w różnorodnych aspektach.

3 kroki, które powinieneś zrobić po przeczytaniu tego artykułu:

1. Sprawdzić czy strona jest na bieżąco aktualizowana. Jeśli nie jest, to zdecydowanie należy o to zadbać na starcie!

2. Ocenić czy strona www Twojego klubu jest odpowiednio responsywna na urządzeniach mobile. W końcu kibice w zdecydowanej większości wchodzą na nią z telefonów.

3. Zobacz czy sponsorzy są odpowiednio wyeksponowani.

Dzięki Sportigio możesz już teraz otrzymać stronę internetową stworzoną pod Twoje potrzeby.

👉 SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ STRONY INTERNETOWEJ NA ABONAMENT