O NAS

Nasza misja


Sportigio wspiera kluby w skutecznym angażowaniu kibiców przez cały sezon.
Naszą misją jest pomoc w trudnym okresie, kiedy sport konkuruje o czas wolny kibica z social mediami, grami czy Netflixem. Bez obecności w smartfonie, sport w obecnej odsłonie nie ma szans przetrwać najbliższych lat.

Mariusz Zwierzychowski, współzałożyciel Sportigio:
Chcemy zmienić oblicze sportu oferując sprawdzoną, prostą w zarządzaniu i atrakcyjną od strony kosztowej platformę, na którą będą mogły pozwolić sobie nawet małe kluby i federacje. Dziś dysponujemy produktem sprawdzonym przez pierwszoligowe kluby w kilku dyscyplinach sportowych i wiemy jak skutecznie wdrażać je u kolejnych partnerów.


O nas


Sportigio Sp. z o.o. to polski start-up technologiczny założony przez braci Marcina i Mariusza Zwierzychowskich. Przekuli oni swoją pasję do sportu oraz nowych technologii i stworzyli platformę dedykowaną organizacjom ze świata sportu.
Pomysły na wykorzystanie narzędzi internetowych do rozwoju organizacji sportowych zyskują na popularności. Poza pozyskaniem inwestorów uczestniczymy regularnie w konferencjach branżowych i spotkaniach z przedstawicielami klubów, lig i sponsorów.

Więcej o nas, założeniach i ciekawostkach można posłuchać w Podcast Startup Poland, m. in. na Spotify. Fundacja Startup Poland opublikowała też
raport o technologiach w sporcie  - o Sportigio można przeczytać na stronie 27.


O NAS w 3 minuty

Zobacz nasze wystąpienie z DEMO DAY w konkursie dla startupów organizowanym przez PZPN (Road to Qatar 2022), gdzie znaleźliśmy się w finałowej "11".

inwestorzy


Zbigniew Jagiełło
Krzysztof Drzyzga
Verestro S.A.
WP2 Investments

Słowo od inwestorów


– „Cyfryzuj albo zgiń” – to hasło rzucone przeze mnie w kierunku sektora bankowego ładnych parę lat temu, jest obecnie bardzo aktualne w stosunku do wydarzeń sportowych. Oferta Sportigio idealnie wpisuje się w potrzeby klubów różnych dyscyplin sportowych, na wszystkich szczeblach rozgrywek – mówi Zbigniew Jagiełło, który w ostatniej rundzie finansowania zaangażował się w rozwój Sportigio.

– Marketing sportowy to wciąż bardzo niedoceniany segment działań promocyjno-sprzedażowych, zdominowany w naszym kraju przez państwowe firmy. Usługi oferowane klubom przez platformę Sportigio dostarczają klubom pierwszą tego typu platformę (...) To wszystko, w połączeniu z młodzieńczym zapałem i znajomością specyfiki klubów sprawia, że Sportigio jest na dobrej drodze do odniesienia sukcesu nie tylko na polskim rynku – mówi Wojciech Pysiewicz, założyciel WP2 Investments, a jednocześnie współautor książki poświęconej marketingowi sportowemu..

– Zdecydowaliśmy się zwiększyć stopień współpracy ze Sportigio, gdyż widzimy potencjał w platformie produktowej w obszarze sportu, eSportu i rozwiązaniach biznesowych dla firm. Nowe produkty Sportigio, takie jak tokeny, bilety, eShop doskonale uzupełniają portfolio produktowe Verestro, a kluby sportowe i eSportowe zwiększają możliwości cross-sellingu produktów Verestro w Polsce i globalnie – tłumaczy Krzysztof Drzyzga, CEO i założyciel Verestro.